Reklama

Dar życia

Gazeta CWA
23/06/2026 12:39

14 czerwca to Światowy Dzień Krwiodawstwa, ale nie tylko z tej okazji jesteśmy winni wdzięczność wszystkim oddającym krew.

Wicestarosta Gizela Pijar określa ten fakt jednoznacznie: „Oddając krew – darujesz życie”! Z okazji tego dnia odbyło się w starostwie spotkanie, podczas którego Gizela Pijar skierowała słowa uznania i wdzięczności do wszystkich honorowych dawców krwi oraz członków Delegatury Polskiego Czerwonego Krzyża w Wąbrzeźnie.

Oddawanie krwi to jeden z najpiękniejszych przykładów bezinteresownej pomocy drugiemu człowiekowi. To dar, którego nie można wyprodukować ani zastąpić, można go jedynie ofiarować z potrzeby serca. – Dziękuję wszystkim, którzy regularnie dzielą się tym, co najcenniejsze, dając szansę na zdrowie i życie. Dziękuję również Delegaturze PCK w Wąbrzeźnie za konsekwentne budowanie kultury solidarności, empatii i społecznego zaangażowania w powiecie wąbrzeskim. Niech Światowy Dzień Krwiodawców będzie okazją do wyrażenia wdzięczności tym cichym bohaterom, którzy każdego dnia udowodniają, że wielkie rzeczy zaczynają się od prostego gestu. Bo dobro wraca. A jedna kropla może znaczyć całe życie – puentuje wicestarosta Gizela Pijar.

Reklama

Każdy pacjent szpitala, który trafił tam z koniecznością transfuzji krwi, korzystał z dobrych intencji honorowych krwiodawców. Nawet jeśli czuł taką potrzebę, to nie wiedział komu może za ten niezwykły dar życia lub poprawy zdrowia dziękować. I właśnie tym anonimowym ludziom należą się największe słowa wdzięczności.

B. Walas

Fot. nadesłane

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo wabrzezno-cwa.pl




Reklama