14 czerwca to Światowy Dzień Krwiodawstwa, ale nie tylko z tej okazji jesteśmy winni wdzięczność wszystkim oddającym krew.
Wicestarosta Gizela Pijar określa ten fakt jednoznacznie: „Oddając krew – darujesz życie”! Z okazji tego dnia odbyło się w starostwie spotkanie, podczas którego Gizela Pijar skierowała słowa uznania i wdzięczności do wszystkich honorowych dawców krwi oraz członków Delegatury Polskiego Czerwonego Krzyża w Wąbrzeźnie.
Oddawanie krwi to jeden z najpiękniejszych przykładów bezinteresownej pomocy drugiemu człowiekowi. To dar, którego nie można wyprodukować ani zastąpić, można go jedynie ofiarować z potrzeby serca. – Dziękuję wszystkim, którzy regularnie dzielą się tym, co najcenniejsze, dając szansę na zdrowie i życie. Dziękuję również Delegaturze PCK w Wąbrzeźnie za konsekwentne budowanie kultury solidarności, empatii i społecznego zaangażowania w powiecie wąbrzeskim. Niech Światowy Dzień Krwiodawców będzie okazją do wyrażenia wdzięczności tym cichym bohaterom, którzy każdego dnia udowodniają, że wielkie rzeczy zaczynają się od prostego gestu. Bo dobro wraca. A jedna kropla może znaczyć całe życie – puentuje wicestarosta Gizela Pijar.
Każdy pacjent szpitala, który trafił tam z koniecznością transfuzji krwi, korzystał z dobrych intencji honorowych krwiodawców. Nawet jeśli czuł taką potrzebę, to nie wiedział komu może za ten niezwykły dar życia lub poprawy zdrowia dziękować. I właśnie tym anonimowym ludziom należą się największe słowa wdzięczności.
B. Walas
Fot. nadesłane
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze