Policjanci wąbrzeskiej komendy ponownie włączyli się w działania organizowane przez PKP PLK pod nazwą: "Bezpieczny przejazd, szlaban na ryzyko". Wspólnie z pracownikami PKP funkcjonariusze rozdawali kierowcom ulotki informacyjne dotyczące akcji.
Statystyki niestety nie pozostawiają złudzeń. W ubiegłym 2025 roku na przejazdach kolejowych w całym kraju doszło do 183 zdarzeń, w których zginęło 57 osób. W pierwszym półroczu tego roku było ich już 89, a śmierć poniosło 21 osób. Co gorsza jest to tendencja rosnąca z roku na rok.
Stąd też inicjatywa PKP, do której włączają się policjanci. Widoczność patroli w rejonie przejazdów kolejowych skutecznie studzi zapędy kierowców ignorujących sygnalizację świetlną czy opuszczające się szlabany. Policjanci patrolujący tereny kolejowe, prewencyjnie oddziałują na pieszych przechodzących przez torowiska w miejscach niedozwolonych.
Kampania informacyjna i kolportaż ulotek pozwalają zwrócić uwagę na konieczność zachowania szczególnej ostrożności na przejazdach kolejowych i powstrzymania się od brawurowej jazdy.
Szczegóły kampanii, spoty informacyjne oraz szczegółowe statystyki dostępne są na stronie internetowej: BEZPIECZNY PRZEJAZD
(ak), fot. KPP Wąbrzeźno
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze