Reklama

Na przejazdach kolejowych zginęło 57 osób

Gazeta CWA
27/06/2026 00:49

Policjanci wąbrzeskiej komendy ponownie włączyli się w działania organizowane przez PKP PLK pod nazwą: "Bezpieczny przejazd, szlaban na ryzyko". Wspólnie z pracownikami PKP funkcjonariusze rozdawali kierowcom ulotki informacyjne dotyczące akcji.

Statystyki niestety nie pozostawiają złudzeń. W ubiegłym 2025 roku na przejazdach kolejowych w całym kraju doszło do 183 zdarzeń, w których zginęło 57 osób. W pierwszym półroczu tego roku było ich już 89, a śmierć poniosło 21 osób. Co gorsza jest to tendencja rosnąca z roku na rok.

Stąd też inicjatywa PKP, do której włączają się policjanci. Widoczność patroli w rejonie przejazdów kolejowych skutecznie studzi zapędy kierowców ignorujących sygnalizację świetlną czy opuszczające się szlabany. Policjanci patrolujący tereny kolejowe, prewencyjnie oddziałują na pieszych przechodzących przez torowiska w miejscach niedozwolonych.

Reklama

Kampania informacyjna i kolportaż ulotek pozwalają zwrócić uwagę na konieczność zachowania szczególnej ostrożności na przejazdach kolejowych i powstrzymania się od brawurowej jazdy.

Szczegóły kampanii, spoty informacyjne oraz szczegółowe statystyki dostępne są na stronie internetowej: BEZPIECZNY PRZEJAZD

(ak), fot. KPP Wąbrzeźno

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo wabrzezno-cwa.pl




Reklama