Muzyka nie zna barier


Gazeta CWA
15/07/2018

Domy kultury #Leszek Kawski Wąbrzeźno8 lipca w Wąbrzeskim Domu Kultury po raz piętnasty odbyła się Biesiada Seniorów. Na scenie rozbrzmiewały znane i lubiane przez starsze pokolenie przeboje, a wykonawcy udowodnili, iż muzyka nie zna barier. Śpiewać, grać i tańczyć można w każdym wieku.

Impreza była objęta honorowym patronatem burmistrza Wąbrzeźna Leszka Kawskiego, natomiast patronat medialny sprawował m.in. nasz tygodnik CWA.

            Na scenie nie mogło zabraknąć wąbrzeskiego zespołu wokalnego "Wesoła ferajna", działającego w Klubie Seniora "Echo". Wśród wykonawców mogliśmy ponadto usłyszeć zespoły reprezentujące takie miejscowości jak: Płock, Rypin, Kwidzyn, Gardeja, Radzyń Chełmiński, Gruta, Karbowo, Pokrzydowo, Lisewo, Mała Nieszawka, Tychnowy, Grębocin, Lubicz, Kowalewo Pomorskie, Brodnica, Papowo Biskupie oraz Unisław.

            Jak podkreślają organizatorzy, w biesiadzie wzięły udział osoby, dla których śpiew to niewątpliwie wielka pasja, wypełniająca wolne chwile i pozwalająca na spotkania towarzyskie oraz czynne uczestnictwo w życiu kulturalnym. Na wąbrzeskie Biesiady Seniorów corocznie dociera niemal 400 osób. W ich wykonaniu mogliśmy usłyszeć wiele utworów biesiadnych, m.in. "Greckie wino",  "Jak się masz kochanie", "Pytasz mnie, co ci dam" czy „Po słonecznej stronie”.

            - Biesiada Seniorów ma już sprawdzoną formułę. To spotkanie muzyczne niewątpliwie na stałe wpisało się w kalendarz  imprez organizowanych od kilkunastu lat przez Wąbrzeski Dom Kultury - mówi Gizela Pijar. - Uczestnicy doskonale czują się na scenie. Przyjeżdżają tu, aby spotkać się z dobrą muzyką, spotkać się z przyjaciółmi z różnych klubów seniora, działających na terenie niemal całej Polski północnej. Dla uczestników to jest ich święto. Bardzo nas cieszy, że kolejna edycja przeglądu nie wypaliła się. Seniorzy wciąż są otwarci na formułę, którą im proponujemy - podkreśla szefowa domu kultury. - Artyści występują na scenie wewnątrz obiektu, ale staraliśmy się także "wyprowadzić" muzykę na zewnątrz, do parku, dlatego przed budynkiem stoją głośniki, z których cały czas płynie muzyka aktualnie występujących grup. Poza tym w parku rozstawiliśmy krzesła i stoliki, więc jest możliwość biesiadowania w plenerze. Jako dyrektorowi WDK zależy mi na tym, aby ożywiać nasz park, stąd m.in. powstaje kolejna ścieżka edukacyjno-ekologiczna. Pojawią się nowe moduły gier i zabaw ekologicznych dla dzieci, altana, grzyby, które dzieci będą uczyły się rozpoznawać. Chciałabym, aby ta część parku funkcjonowała w różnych odsłonach. Zarówno edukacyjnej dla dzieci, jak też kulturalnej dla dorosłych. Jeśli to możliwe, to różne działania staramy się przenosić do parku, np. warsztaty plenerowe (malarskie, ceramiczne, rzeźbiarskie), chcielibyśmy również w tym roku zbudować piec ceramiczny. Jeśli tylko aura będzie na to pozwalać, to rozmaite wydarzenia będą miały swoje miejsce w otwartej przestrzeni parkowej - zapowiada Gizela Pijar.

            Kolejne spotkanie z muzyką taneczną Wąbrzeski Dom Kultury przygotowuje w przyszłym miesiącu - 12 sierpnia na rynku odbędzie się IV Przegląd Kapel Podwórkowych, a także koncert zespołu Milano.

(tekst i fot. krzan)

 
Muzyka nie zna barier - komentarze opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze Internautów.

Czytaj więcej


TOP 5

wróć

pełna wersja portalu