WDK zaprasza na wystawy fotografii


Gazeta CWA
06/07/2018

Domy kultury Wąbrzeźno
27 czerwca w Wąbrzeskim Domu Kultury odbyło się podsumowanie pracy członków koła fotograficznego WDK. Natomiast dwa dni później otwarta została ekspozycja prac konkursowych „Wąbrzeźno – moje miasto”

Na pierwszej wystawie prezentowane są zdjęcia siedmioosobowej grupy miłośników fotografii, skupionych w kole WDK. Ich instruktorem jest Bartłomiej Marchlewski. 

– Fotografie powstały przy użyciu aparatów jednorazowych i są rezultatem projektów „Słowa” oraz „Retrospekcja”. Ekspozycję można oglądać do końca sierpnia w godzinach pracy jednostki – wyjaśniają organizatorzy.

– Robiąc zdjęcia w dzisiejszych czasach, tracimy wrażliwość na otaczający nas świat, na to, co jest dookoła nas. Skupiamy się na technologicznych ograniczeniach i możliwościach kosztem tego najważniejszego, tj. treści zdjęcia – mówi Bartłomiej Marchlewski. – Projekt, który realizowaliśmy „Słowa, fotografia kłamie?” jest sposobem subiektywnej interpretacji otaczającego nas świata. Każdą sytuację, przedmiot czy osobę możemy opisać na setki sposobów za pomocą narzędzia, jakim jest aparat fotograficzny. W dobie komputeryzacji ważne jest, by nie zapominać o tym, jakimi narzędziami posługiwali się artyści jeszcze nie tak dawno temu. Każde takie ćwiczenie powoduje również konieczność kreatywnego myślenia, stymulując ośrodki mózgu, które bardzo często są uśpione. Dzięki temu treść naszych zdjęć nabiera wartości, czyniąc nas lepszymi fotografami – dodaje instruktor. 

Drugi z projektów prezentowany na wystawie zawiera obrazy uchwycone w kadrze aparatu, przedstawiające życie rodzinne, podróże, spojrzenie na świat człowieka dorastającego, dokumentalisty, a także osoby borykającej się z nostalgią za życiem na emigracji. 
Z kolei wystawa „Wąbrzeźno moje miasto” stanowi podsumowanie konkursu fotograficznego, którego celem było pokazanie uroków miasta. 

– Autorzy zdjęć wykazali się nie tylko talentem artystycznym, ale również pomysłowością i kreatywnością, aby w atrakcyjny sposób uchwycić ciekawe obrazki z Wąbrzeźna – ocenia Dorota Otremba. 

Jak wyjaśniają organizatorzy, do konkursu zgłosiło się sześć osób. Każda z nich pokazała miasto w niebanalny sposób i z różnej perspektywy. Decyzją jury nagrodzeni zostali: Jarosław Chlebny, Tomasz Delicat i Magdalena Kilanowska Zwycięzcy otrzymali nagrody oraz pamiątkowe dyplomy. Tę wystawę można oglądać do końca lipca w godzinach pracy WDK. 

(krzan)
fot. nadesłane

 
WDK zaprasza na wystawy fotografii - komentarze opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze Internautów.

Czytaj więcej


TOP 5

wróć

pełna wersja portalu