Piłkarskie święto


Gazeta CWA
21/06/2018

Piłka nożna Wąbrzeźno
9 czerwca na Orliku w Wąbrzeźnie rozegrano turniej zorganizowany z okazji Dni Wąbrzeźna.

W ciągu dwóch dni do turnieju zgłosił się komplet ośmiu drużyn. Każda z ekip mogła wpisać na listę 12 uczestników, z czego w meczu w danym momencie występowało pięciu graczy z pola oraz bramkarz. 

Zespoły zostały podzielone na dwie grupy. Do grupy A trafiły: Muminki FC, Polonia Napleton, Galaxy City FC oraz JDL Team. Grupa B składała się natomiast z: Arki Gdynia Dobra Drużyna, Ultimate Team, WKS Malta i Ulungi FC. 

– Zmagania rozpoczęły się o godzinie 10.00. Mecze w fazie grupowej trwały 2x8 minut, a w fazie pucharowej 2x10 minut. Z grupy A do półfinałów awansowały z pierwszego miejsca Galaxy City FC (bez straty bramki) oraz z drugiego miejsca FC Muminki. Z grupy B awans do półfinału uzyskały natomiast Arka Gdynia Dobra Drużyna (również bez straconej bramki) i Ultimate Team – zaznacza organizator imprezy Łukasz Wierzbowski.

W półfinałach drużyna Galaxy City FC rozbiła 6:0 Ultimate Team, a Arka Gdynia Dobra Drużyna rozgromiła aż 9:0 FC Muminki. W meczu o trzecie miejsce wygrały Muminki 5:2 z Ultimate Team. 

– Finał był pięknym widowiskiem. Spotkały się dwie drużyny, które nie straciły nawet bramki. Po pierwszej połowie również żadna z drużyn nie dopuściła do straty gola. W drugiej odsłonie kibice obejrzeli już gole. Dla Galaxy strzelił Kosiński, a dla Arki Gdynia D.D. Sajda. O rozstrzygnięciu finału zadecydowały rzuty karne. Bezbłędnie wykonywali je zawodnicy Arki Gdynia Dobra Drużyna i to oni zostali najlepszą ekipą w trakcie Dni Wąbrzeźna – podsumowuje Wierzbowski. 

Wyniki:
Półfinały

Galaxy City FC – Ultimate Team 6:0 
Borzykowski, Roszkowski x2, Piórkowski, Rojek x2,

Arka Gdynia Dobra Drużyna – Muminki FC 9:0 
Chojnacki x2, Niemyt x4, Kołodziejczak, Sajda x2

Mecz o 3. miejsce

Ultimate Team – Muminki FC 2:5 
Jabłoński x2 – Drozdalski, Maciejewski, Jadziński x2, Sikora,

Mecz o 1. miejsce 

Galaxy City FC – Arka Gdynia Dobra Drużyna 1:1 (k.2:3) 
Kosiński – Sajda 
 

(kl) 
fot. nadesłane

 
Piłkarskie święto - komentarze opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze Internautów.

Czytaj więcej


TOP 5

wróć

pełna wersja portalu