Konkurs recytatorski rozstrzygnięty


Gazeta CWA
05/12/2017

Domy kultury Miasto Wąbrzeźno


22 listopada w Wąbrzeskim Domu Kultury została zorganizowana dziesiąta edycja Regionalnego Konkursu Recytatorskiego „Jan Paweł II i Bolesław Leśmian – poetycki dialog”. W kategorii szkół średnich zwyciężyły: Paulina Rużycka (ZS Wronie) i Aleksandra Olszewska (LO Wąbrzeźno).

Organizatorzy konkursu to: Wąbrzeski Dom Kultury oraz Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna. Uczestnikami recytatorskich zmagań byli uczniowie klas siódmych szkół podstawowych, gimnazjaliści oraz uczniowie szkół ponadgimnazjalnych. Każdy z uczestników przygotował dwa wiersze, jeden autorstwa Jana Pawła II, a drugi Bolesława Leśmiana. 

– W tegorocznym konkursie wzięło udział niemal czterdziestu młodych recytatorów, którzy z dużym zaangażowaniem prezentowali wybrane przez siebie utwory – mówi Marlena Tywanek.

Zmagania uczestników oceniało jury w składzie Aleksandra Kurek (dyrektor MiPBP w Wąbrzeźnie), Aleksandra Bacińska (poetka z Wąbrzeźna oraz Arkadiusz Irek (poeta z Jabłonowa Pomorskiego). 

Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe.

oprac. (krzan)
fot.  nadesłane

 

Laureatami w tegorocznej edycji zostali:
 

Kat. gimnazja

I m. – Lilii Lange – MDK Bydgoszcz, II m. – Magdalena Saucha – SP Nicwałd, II m. – Anna Kuśnierz – SP Ryńsk, III m. – Julia Zasadowska – ZS Radzyń Chełmiński, III m. – Marcelina Sul – Gimnazjum nr 1 Wąbrzeźno, IV m. – Marta Lisowska – SP 3 Wąbrzeźno. 
Wyróżnienia otrzymali: Dorota Wesołowska – SP Gruta, Agnieszka Maciejewska – SP Gruta, Martyna Templin - SP Gruta, Mateusz Olszewski – Gimnazjum nr 1 Wąbrzeźno, Szymon Rutkowski – Gimnazjum nr 1 Wąbrzeźno, Patrycja Pacion – Gimnazjum Myśliwiec, Nikola Anna Kuczyńska – Gimnazjum nr 1 Wąbrzeźno, Alicja Nowocień – ZS Radzyń Chełmińki, Amelia Zdziech – SP Ryńsk, Karina Groszewska – SP Ryńsk, Maja Górecka – Gimnazjum nr 1 Wąbrzeźno, Zuzanna Nowińska – SP Ryńsk, Marta Guz – SP Gruta

Kat. szkoły średnie

I m. ex aequo – Paulina Rużycka – ZS Wronie i Aleksandra Olszewska – LO Wąbrzeźno, II m. – Alicja Gołaszewska – LO Wąbrzeźno, II m – Julia Przybyłowska – LO Wąbrzeźno, III m. – Michał Kapiszka – ZS Wronie, III m. – Klaudia Zielińska – LO Wąbrzeźno. 
Wyróżnienia: Natalia Kurnik – ZS Wronie, Igor Mikulski – LO Wąbrzeźno, Daria Szczepańska – wyróżnienie za świadomość sceniczną. 
 

 




Opinie




Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze Internautów.

Czytaj więcej


TOP 5

wróć

pełna wersja portalu