:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?



Ciekawi ludzie, policjant wzór - zdjęcie, fotografia
Gazeta CWA 11/10/2019 12:45

W czwartek (26.09.19 r.) w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji w Warszawie 142 policjantki i policjanci z całego kraju odebrali podziękowania z rąk ministra, marszałek Sejmu, premiera i komendanta głównego policji. Wśród nich był także policjant naszej jednostki - sierż. szt. Andrzej Wőlk.

W służbie w policji od 7 lat, ponad 2 lata dzielnicowy na terenie miasta Wąbrzeźno. Z początkiem bieżącego roku zaczął prowadzić "Niebieską Kartę" w jednej z rodzin dotkniętych przemocą. Syn po opuszczeniu zakładu karnego nadużywał alkoholu, znęcał się nad samotną matką. Dzięki zaangażowaniu i determinacji sierżanta Wőlka, mężczyzna przestał pić, znalazł mieszkanie i pracę. W czasie wolnym od służby sierż. Wőlk z pomocą swojej rodziny zorganizował dla mężczyzny meble, aby wyposażyć mieszkanie na początek "nowego życia".

Wdzięczny mężczyzna zgłosił swojego dzielnicowego do udziału w plebiscycie "Przyjazny dzielnicowy", którego sierż. Wőlk został laureatem. W tym samym czasie do dzielnicowego zgłosiła się kobieta mieszkająca w jego rejonie służbowym, z prośbą o pomoc z grupą wyrostków zaczepiających ją i jej niepełnosprawnego syna. Kiedy udało się rozwiązać ten problem, sierż. Wőlk poruszony losem rodziny i warunkami w jakich mieszkają, postanowił działać. Poza godzinami swojej służby wraz ze "Szlachetną Paczką" zorganizował dla nich wyposażenie mieszkania w sprzęty AGD jak pralka, lodówka czy kuchenka mikrofalowa.

Z pomocą ponownie przyszła rodzina pana Andrzeja, jego mama zorganizowała wózek inwalidzki dla niepełnosprawnego syna, a ojciec sierż. Wőlka pomógł w zorganizowaniu i transporcie mebli dla potrzebującej rodziny. Kilka niewielkich gestów pozwoliło diametralnie zmienić życie kilku osób.

Kobieta chcąc wyrazić swoją wdzięczność, spotkała się z komendantem powiatowym policji w Wąbrzeźnie oraz wystosowała pismo do MSWiA. Dzięki temu podczas uroczystej gali w stolicy sierż. szt. Andrzej Wőlk odebrał z rąk ministra Mariusza Kamińskiego list gratulacyjny za swoje zaangażowanie i poświęcenie. We wtorek 1 października odebrał również osobiste podziękowania od komendanta wojewódzkiego policji w Bydgoszczy.

(ak), fot. KPP Wąbrzeźno

Reklama

Ten policjant to wzór komentarze opinie

  • WABRZEŹNIAK - niezalogowany 2019-10-12 01:21:35

    Znam tego Pana Andrzeja Policjanta już wiele wiele lat który pełni też służbę dzielnicowego w naszym kochanym mieście Wąbrzeźnie , i też mi pomógł w trudnych sytuacjach już nie raz ani nie dwa , i mogę też to potwierdzić z całą moją pewnością że jest to złoty człowiek o bardzo dobrym i złotym oraz czułym sercu , ponieważ sam tej pomocy od niego dostałem i doznałem kilka krotnie w różnym czasie , i potrzebującemu czy biednemu drugiemu człowiekowi czy to obcy czy to znajomy człowiek to zawsze ale to zawsze pomoże w jakiej kolwiek sprawie czy potrzebie i nie przejdzie koło żadnej sprawy i potrzebujacego człowieka obojętny . Poprostu bardzo złoty i bardzo dobry człowiek z tego Pana Policjanta Andrzeja i złoty wzór dla innych dzielnicowych . Podejdzie jak normalny człowiek i zapyta i porozmawia normalnie i w potrzebie jak tylko może tak zaraz pomoże , poprostu ANIOŁ nie człowiek lub ANIOŁ w ludzkiej skurze . Przesyłam osobiste WIELKIE PODZIĘKOWANIA dla Pana Policjanta Dzielnicowego Andrzeja za tą całą pomoc i serdeczność i złote serce dla mieszkańców Wąbrzeźna oraz okolic . Korzystając też z tej sytuacji chciałem mega mocno oraz serdecznie pozdrawić Pana Andrzeja i jego całą rodzinę . Wąbrzeźno i okolice DZIEKUJEMY .

  • CWA - niezalogowany 2019-10-12 01:33:47

    Tak trzymaj Panie Andrzeju , takich policjantów nam potrzeba i tacy policjanci są nam bardzo potrzebni , jest Pan wzorem i przykładem super policjanta dla innych i dzielnicowych , i to się bardzo u Pana chwali i bardzo za to dziękujemy !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • Mieszkańcy z Wąbrzeźna - niezalogowany 2019-10-12 01:48:38

    Bardzo dziękujemy dziękujemy i jeszcze raz dziękujemy że mamy takiego dobrego i życzliwego oraz pomocnego pana policjanta dzielnicowego Andrzeja z tutejszej naszej Wąbrzeskiej Policji . Złoty i bardzo serdeczny człowiek w stosunku do drugiego potrzebujacego człowieka . Wszystko robi bezinteresownie i dla tego jest to człowiek o bardzo złotym i wielkim sercu . Za to bardzo dziękujemy mu serdecznie i Bóg zapłać panu policjantowi Andrzejowi za to wszystko .

  • Gość - niezalogowany 2019-10-14 01:21:35

    Wielkie brawa dla tego super policjanta z cwa , mega gość z pana Andrzeja za to co robi i za jego oddanie i pomoc - dziękujemy !!!!!!!!!!!

  • Mieszkaniec z CWA - niezalogowany 2019-10-14 02:00:07

    Mi też pomógł Pan Andrzej i to nie raz , taką jedną z poważnych pomocy to miałem między innymi jak szedłem se spokojnie już jakiś czas temu ulicą i szła grupa nastolatków i nagle zaczeli mi dokuczać ubliżać oraz wyzywać , a zaa rogu wyjechał radiowóz patrolowy i zainteresowali się panowie policjanci tym bardzo nie miłym dla mnie incydentem a z radiowozu wysiadł Pan Andrzej i załatwił sprawę odrazu i od ręki jak się należy i po fachowemu jak na prawdziwego policjanta przystało i do dziś mam z nimi święty spokój i nikt mnie już nie zaczepia i dziękuję bardzo Panu Policjantowi Andrzejowi za tą konkretną interwencję z jego strony , a i za inne pomoce też i tu mam na myśli dobre złote i szczere serce dla bliźniego człowieka . Dziękuję bardzo za nie jedną pomoc co do mnie , a widzę tu i słyszałem też że i innym sporo pomaga jak tylko może i za to mu też bardzo dziękuję i go serdecznie pozdrawiam . Dziękuję Bardzooooo .

  • Gość - niezalogowany 2019-10-14 02:48:33

    Dawajta tego pana Andrzeja na burmistrza i będzie mega super wąbrzeźno i mega super burmistrz , gość naprawdę mega super uwagi i o złotym sercu i bardzo dobry człowiek .

  • Mieszkańcy z CWA - niezalogowany 2019-10-14 03:02:53

    Dziękujemy kochany panie Andrzeju za wszelką i wielokrotną pomoc jako od policjanta jak i dzielnicowego a przede wszystkim od człowieka który niesie pomoc drugiemu człowiekowi . Życzymy panu Andrzejowi samych sukcesów i awansów za to i za tak dobre oraz i złote serce . Pozdrawiamy pana Andrzeja i całą jego rodzinkę oraz bardzo też mu DZIĘKUJEMY .

  • GOŚĆ - niezalogowany 2019-10-15 16:46:30

    taki policjant w naszej tutejszej wąbrzeskiej policji to bardzo wielki skarb o bardzo dobrym i czułym serduszku , jest wielkim przykładem dla innych i jesteśmy bardzo mocno dumni że mamy takiego dobrego i wyjątkowego pana policjanta Andrzeja w wąbrzeźnie

  • Starsze małżeństwo z CWA - niezalogowany 2019-10-17 13:10:13

    Jest nam bardzo miło że mamy u nas w wabrzeźnie takiego policjanta - dzielnicowego Pana Andrzeja, nie myśli tylko o sobie a wręcz przeciwnie. Bardzo mu dziękujemy za byłą i obecną pomoc. Jest bardzo szlachetnym i życzliwym człowiekiem o bardzo dobrym sercu. Całkiem bezinteresownie pomógł już nie jednemu człowiekowi i za to mu wielka chwała i wielki szacunek dla niego. Ma podejście i umie porozmawiać, rozumie problemy i pomaga nawet starszym osobom jak tylko może i za to mu bardzo mocno z moją małżonką dziękujemy. Jest on wielkim oryginalnym wzorem dla innych ludzi i swoich kolegów z pracy, oraz policjantem o wspaniałym złotym sercu i za to go tak po przyjacielski kochamy i uwielbiamy .

  • gość z wąbrzeźna - niezalogowany 2019-10-17 13:30:08

    Pan Andrzej jest bardzo pracowitym policjantem i w swoim zawodzie i niesieniu pomocy innym nawet i obcym ludziom , i dla tego chcieli byśmy aby był policjantem jak najdłużej w naszym mieście cwa i oby te wielkie chęci niesienia pomocy drugiemu człowiekowi nigdy go nie opuściły jak do tych czas i do tej pory niesie . Przyłączam się również tu do innych i też tu potwierdzam że jest to złoty człowiek o złotym sercu i wielkie dziękuję mu za to , bo i mnie już parę razy jak tylko mógł tak tylko pomógł i bardzo wielkie i serdeczne dziękuję mu za to .

  • Gość - niezalogowany 2019-10-17 13:42:58

    Pan policjant Andrzej jest wielkim i złotym człowiekiem, i tym wszystkim co już pomógł jak tylko mógł i mi też pomagał to już dobrze o tym wiedzą, dla tego go słuchamy lubimy oraz uwielbiamy tego dzielnicowego i dziękujemy mu za pomoc i za wszystko.

  • Gość - niezalogowany 2019-10-22 15:52:29

    Fajny i bardzo przyjemny jest ten pan policjant Andrzej, i w dodatku taki pomocny dobry i złoty dla innych ludzi.

  • Wąbrzeźnianki - niezalogowany 2019-10-22 16:03:04

    Złoty i pomocny Człowiek , złoty i pomocny Policjant , oraz złoty i pomocny Dzielnicowy - Ooooooo i tyle mamy tu do napisania i przekazania wszystkim innym mieszkańcom naszego kochanego Wąbrzeźna . Serdecznie pozdrawiamy Pana Policjanta Andrzeja .

  • Ziom - niezalogowany 2019-11-18 04:05:22

    Szkoda ze jeden pies ze stu jest człowiekiem a nie skurwysynem stojącym ponad prawem, jeżeli rzeczywiscie jest taki uczynny to tylko pogratulować. Czytając poprzednie komentarze mam wrażenie jak by pisała je jedna i ta sama osoba hehe