Remonty w toku, dożynki za pasem


Gazeta CWA
19/08/2019

Inwestycje Dębowa Łąka
Czas wolny od szkoły często oznacza wiele pracy dla samorządowców, którzy muszą zadbać, by ich placówki były jak najlepiej przygotowane na przyjęcie uczniów w kolejnym roku szkolnym. Szlak remontów w gminie Dębowa Łąka prowadzi nas do wójta Stanisława Szarowskiego.

W ostatnim numerze CWA odnotowaliśmy prace remontowe w Szkole Podstawowej w Łobdowie oraz prace naprawcze po awarii w przedszkolu w Dębowej Łące. Wspomnieliśmy też o ewentualności przeniesienia przedszkola ze starej siedziby do budynku szkoły w tej samej miejscowości. W tej i innych sprawach wypowiada się dla CWA wójt Dębowej Łąki.

– Odnośnie terminu przeniesienia przedszkola do nowej siedziby to wariant optymistyczny zakłada początek nowego roku szkolnego. Trwają prace odświeżające pomieszczenia i adaptacyjne dla naszych milusińskich. W dwóch głównych pomieszczeniach wycyklinowano i polakierowano podłogi. Pozostaje tylko wymalowanie sufitów i ścian. Problem stanowi pomieszczenie przewidziane na łazienkę dla przedszkolaków. Na razie są trudności z udrożnieniem kanalizacji. Tak czy inaczej to kwestia czasu kiedy przeprowadzka przedszkola stanie się faktem.

Jakie korzyści, poza większym bezpieczeństwem dzieci, przyniesie ta zmiana? – To, że oddalenie od głównej drogi, a zwłaszcza od ronda, z którym sąsiaduje obecna siedziba przedszkola jest oczywistym zwiększeniem bezpieczeństwa najmłodszych naszych obywateli to ogrodzenie posesji szkoły, bezpośrednie przyleganie do nowoczesnego placu zabaw jest też istotnym pozytywem – wyjaśnia Szarowski. – Niemałą rolę grają też aspekty ekonomiczne. Obecnie przedszkole jest ogrzewane piecem na ekogroszek, co skutkuje zatrudnieniem palacza i wszystkimi konsekwencjami z tym związanymi. Do tego sprawa wyżywienia. Koszty transportu posiłków do jednego miejsca muszą być niższe, niż pod dwa różne adresy. Nie wspomnę już o sytuacjach awaryjnych, gdy potrzebna jest pomoc kogoś z zewnątrz. W szkole pracownicy są obecni do godzin wieczornych, więc nauczycielki przedszkola pracujące do godz. 16.30 w razie konieczności będą miały do kogo zwrócić się o pomoc.

Jak wyjaśnił nam włodarz, remonty są bardzo ważne i realizowane są kolejne zadania, a teraz gmina żyje największym dorocznym wydarzeniem, czyli dożynkami.

– Niedawno zakończył się remont klubu strażaka, który gmina dofinansowała, jest nowa droga w Radowiskach i wiele innych bieżących oraz przyszłych spraw, którymi trzeba się zająć w miarę finansowych i technicznych możliwości. Najbliższe wydarzenia to wiejskie i gminne dożynki, na które przy okazji zapraszam wszystkich zainteresowanych – mówi wójt Stanisław Szarowski.

Tekst i fot. (B. Walas)

 
Remonty w toku, dożynki za pasem - komentarze opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze Internautów.

Czytaj więcej


Ostanio w Inwestycje


TOP 5

Ogłoszenia

wróć

pełna wersja portalu