:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  1°C pochmurno z przejaśnieniami

Nowy rok szkolne w Szkole Podstawowej w Zieleniu

W poniedziałek 4 września uczniowie w całej Polsce rozpoczęli rok szkolny 2017/2018. My w tej uroczystej chwili towarzyszyliśmy podopiecznym Szkoły Podstawowej w Zieleniu.

Nowy rok szkolny będzie przełomowy, ze względu na zmiany w oświacie. Zespół Szkół w Zieleniu, wraz z podpisaniem przez prezydenta RP Andrzeja Dudy ustawy o reformie edukacji, która wiąże się z wygaszaniem gimnazjów, zmienił nazwę na Szkołę Podstawową im. Tadeusza Kościuszki. 
Dyrektor Sabina Topij-Brylińska zapewniła wszystkich zgromadzonych, że nowych zasad nie należy się obawiać. W budynku pozostają dwie klasy gimnazjum, które zostały utworzone jeszcze przed wprowadzeniem rządowej ustawy. Podczas inauguracji dzieciom i młodzieży zostali przedstawieni nowi wychowawcy. 

– Mam nadzieję, że ten rok będzie owocny, a nasi uczniowie poczują się w szkole dobrze – mówiła dyrektor. 
Zapytane o wakacje dziewczynki z siódmej klasy jednogłośnie stwierdziły:

– Musimy pogodzić się z faktem, że letnie dni to już przeszłość. Nie miałyśmy okazji spotkać się przed szkołą z większością naszych przyjaciół, a przerwy między zajęciami to świetna okazja na wspólne rozmowy. Obawiamy się materiału z języka niemieckiego, ale cieszymy się na zajęcia z plastyki. 

Po części oficjalnej uczniowie udali się do swoich klas, gdzie wychowawcy wręczyli wszystkim plan lekcji na najbliższy semestr. Dzieci, które brały czynny udział w dożynkach zostały nagrodzone pysznym tortem. Tak smacznie rozpoczęty nowy rok szkolny nie może się nie udać! 
 

Tekst i fot.
Aleksandra Góralska

Nowy rok szkolne w Szkole Podstawowej w Zieleniu komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się